Chambœuf, Côte-d'Or

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chambœuf
Komunë
noform
Pamje nga Chambœuf
Stema_figura
Emblema
Vendndodhja
Chambœuf is located in Franca
Chambœuf
Chambœuf
47°13′52″V 4°54′23″L / 47.2311°V 4.9064°L / 47.2311; 4.9064Koordinatat: 47°13′52″V 4°54′23″L / 47.2311°V 4.9064°L / 47.2311; 4.9064
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Burgonja-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Longvic
Kryetari Jean-Marc Brochot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11,25 km2
Lartësia Min. 360
Max. 551 m (m.n.d.)
Popullsia 336 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21220
INSEE 21132


Chambœuf është komunëdepartamentin Côte-d'Or në lindje të Francës.

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
196288—    
1968119+35.2%
1975120+0.8%
1982201+67.5%
1990268+33.3%
1999268+0.0%
2008331+23.5%
2015336+1.5%