Chamblet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chamblet
Komunë
noform
Pamje nga Chamblet
Vendndodhja
Chamblet is located in Franca
Chamblet
Chamblet
46°19′58″V 2°42′09″L / 46.332777777778°V 2.7025°L / 46.332777777778; 2.7025Koordinatat: 46°19′58″V 2°42′09″L / 46.332777777778°V 2.7025°L / 46.332777777778; 2.7025
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.5 km2
Popullsia 1092 banorë
Dendësia 53 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03170
INSEE 03052


Chamblet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chamblet ka një popullsi prej 1092 banorë dhe sipërfaqe 20.5 km², me një dendësi prej 53 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chamblet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale