Champcella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Champcella
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Champcella is located in Franca
Champcella
Champcella
44°43′22″V 6°34′17″L / 44.722777777778°V 6.5713888888889°L / 44.722777777778; 6.5713888888889Koordinatat: 44°43′22″V 6°34′17″L / 44.722777777778°V 6.5713888888889°L / 44.722777777778; 6.5713888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.25 km2
Lartësia 1150 m (m.n.d.)
Popullsia 177 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05310
INSEE 05031


Champcella është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Champcella ka një popullsi prej 177 banorë dhe sipërfaqe 30.25 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Champcella – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale