Chanel St. James

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chanel St. James
Chanel St James.jpg
Ditëlindja: (1972-06-01) 1 Qershor, 1972 (48 vjeç)
Vendlindja:Phoenix, Arizona, SHBA
Masa:34D-24-34
Gjatësia:1.68 m
Pesha:55 kg
Gji natryror:jo
Etnika:Franca, Gjermania
Numri i filmave:10
Chanel St. James at IMDb
Chanel St. James at IAFD
Chanel St. James në AFDB

Chanel St. James (e lindur më 1 qershor 1972Phoenix, Arizona, SHBA) është aktore pornografike amerikane me prejardhje françeze dhe gjermane.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Chanel St. James e filloi karrierën e saj si valltare në strip klubin Bourbon Street Circus në Phoenix. Ajo debutoi në filmin Jenna's Provocateur, filmi i parë i drejtuar nga aktorja veterane pornografike Jenna Jameson. Pas vizitës së saj në ditën e fundit të xhirimit, St. James u ftua ta bënte një test skenë me McKenzie Lee. Rezultati i fascinoi Jenna Jameson dhe producentin Justin Sterling aq shumë, sa skena u fut në verzionin final të filmit dhe St. James nënshkroi kontratë me ClubJenna.[1]

Në Gusht 2007, St. James fluturoi për në Londër, Angli për të marrur pjesë në trajnime aktrimi, zënore dhe vallëzimi në akademinë prestigjioze Italia Conti Academy si një nga katër pjesëmarrëset në reality show My Bare Lady.[2]

Në Maj 2007, ClubJenna vendosën mos vazhimin e kontratës me katër aktoret më të njohura të tyre, St. James, Sophia Rossi, McKenzie Lee dhe Ashton Moore.[3]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ DVD commentary; Jenna's Provocateur. ClubJenna/Vivid Entertainment, 2006.
  2. ^ Starlets to do Fox Reality Awards Arkivuar 2 prill 2007 tek Wayback Machine,AVN, October 24, 2006
  3. ^ David Sullivan (2 maj 2007). "Four Starlets Exit Club Jenna". AVN. Marrë më 2007-07-04. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)