Charmes, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Charmes
Qytet
Vendndodhja
Charmes is located in Franca
Charmes
Charmes
49°39′04″V 3°22′40″L / 49.651111111111°V 3.3777777777778°L / 49.651111111111; 3.3777777777778Koordinatat: 49°39′04″V 3°22′40″L / 49.651111111111°V 3.3777777777778°L / 49.651111111111; 3.3777777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.66 km2
Dendësia 447 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02165


Charmes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Charmes ka një popullsi prej 1635 banorë dhe sipërfaqe 3.66 km², me një dendësi prej 447 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Charmes (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale