Chauchina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chauchina
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Chauchina is located in Spanjë
Chauchina
Chauchina

Koordinatat: 37°12′V 3°46′P / 37.200°V 3.767°P / 37.200; -3.767

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Vega de Granada
Kryetari i Bashkisë María del Carmen Pérez Rodríguez (2007)
Partia IU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.21 km2
Lartësia 551 m (m.n.d.)
Popullsia 4707 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Chauchinero, -ra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18330
Faqja Zyrtare www.chauchina.es


Chauchina është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega de Granada, të provincës Granada, në Andalusia. Chauchina ka 4707 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.21 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]