Chazeaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chazeaux
Komunë
noform
Pamje nga Chazeaux
Vendndodhja
Chazeaux is located in Franca
Chazeaux
Chazeaux
44°35′41″V 4°18′23″L / 44.594722222222°V 4.3063888888889°L / 44.594722222222; 4.3063888888889Koordinatat: 44°35′41″V 4°18′23″L / 44.594722222222°V 4.3063888888889°L / 44.594722222222; 4.3063888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.62 km2
Popullsia 107 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07110
INSEE 07062


Chazeaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chazeaux ka një popullsi prej 107 banorë dhe sipërfaqe 4.62 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chazeaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale