Cheyenne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Cheyenne
Cheyenne
Qytet
Popullsia
 • Gjithsej(2.010) 59,466
{{{postal_code_type}}}
83701-83799
Faqja zyrtarewww.cheyennecity.org
Vendodhja e Shajënës në Uajoming

Cheyenne (shqiptohet "Shajën") është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i shtetit WyomingSHBA-së dhe qendra e qarkut Laramie.

Cheyenne ka një popullsi prej 59 500 banorë (2010)