Cheyenne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shajën
Cheyenne
Qytet
noform
Vendndodhja
Shajën is located in SHBA
Shajën
Shajën

Koordinatat: 41°8′44″V 104°48′7″P / 41.14556°V 104.80194°P / 41.14556; -104.80194

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Wyoming
Rrethi Laramie
Kryetari i Bashkisë Richard L. Kaysen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63,79 km2
Lartësia 1.848 m (m.n.d.)
Popullsia (2010) 59.466 banorë
Dendësia 936,4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1867
Zona Kohore UTC-7
Verore UTC-6
Kodi Postal 83701-83799
Prefiksi 208
Koordinatat 41° 8′ 44″ Veri

104° 48′ 7″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.cheyennecity.org
Vendodhja e Shajënës në Uajoming


Cheyenne (shqiptohet "Shajën") është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i shtetit WyomingSHBA-së dhe qendra e qarkut Laramie.

Cheyenne ka një popullsi prej 59 500 banorë (2010)