Chikashi Masuda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chikashi Masuda
Të dhënat personale
Emri i plotëChikashi Masuda
Data e lindjes (1985-06-19) 19 Qershor, 1985 (35 vjeç)
Vendi i lindjesMiyazaki, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualUlsan Hyundai
Numri6
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2012Kashima Antlers
2010Montedio Yamagata
2013–Ulsan Hyundai
2014Omiya Ardija
Ekipi kombëtar
2012Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Chikashi Masuda (lindur më 19 Qershor 1985) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2012 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]