Chiva, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chiva, Valencia
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Chiva, Valencia is located in Spanjë
Chiva, Valencia
Chiva, Valencia

Koordinatat: 39°28′17″V 0°43′11″P / 39.47139°V 0.71972°P / 39.47139; -0.71972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Hoya de Buñol
Kryetari i Bashkisë José Manuel Haro Gil (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 178.7 km2
Lartësia 270 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46370
Koordinatat 39° 28′ 17″ Veri

0° 43′ 11″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.chiva.es


Chiva, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Hoya de Buñol, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Chiva, Valencia ka 13494 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 178.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]