Chozas de Canales

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chozas de Canales
Komunë
Vendndodhja
Chozas de Canales is located in Spanjë
Chozas de Canales
Chozas de Canales

Koordinatat: 40°5′54″V 4°2′34″P / 40.09833°V 4.04278°P / 40.09833; -4.04278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku La Sagra
Kryetari i Bashkisë Julián Agudo Santos(2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33 km2
Lartësia 557 m (m.n.d.)
Popullsia 3485 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Ver texto
Vendasit Chocero, ra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45960
Prefiksi 91
Koordinatat 40° 5′ 54″ Veri

4° 2′ 34″ Perëndim


Chozas de Canales është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Sagra, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Chozas de Canales ka 3485 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]