Chrisman, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chrisman, Illinois
qytet
Vendndodhja
Chrisman, Illinois is located in SHBA
Chrisman, Illinois
Chrisman, Illinois

Koordinatat: 39°48′13″V 87°40′25″P / 39.80361°V 87.67361°P / 39.80361; -87.67361

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Edgar
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 198 m (m.n.d.)
Popullsia 1343 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 61924
Prefiksi 217
Koordinatat 39° 48′ 13″ Veri

87° 40′ 25″ Perëndim

Chrisman, Illinois është një qytet në qarkun Edgarshtetit federal Illinois, SHBA. Në Chrisman, Illinois jetojnë 1343 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (0.75 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 198 m (650 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chrisman, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale