Citypark

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Citypark
Citypark Tirana.jpg
Vendndodhja Tiranë,
Shqipëria Shqipëria
Data e hapjes 19-12-2009 [1][2]
Menaxheri Colliers International
Zotëruesi AM Group
Nr. i dyqaneve dhe shërbimeve 180
Sipërfaqja e dyqaneve 64.000 m2 [3]
Numri i kateve 2
Faqja web www.cityparkalbania.com

Citypark është një qendër tregëtare në Tiranë e vendosur në autostradën Tiranë-Durrës. Citypark është një nga qendrat më të mëdha tregëtare në Shqipëri me 180 dyqane, supermarket, hotel, pistë për ski dhe shumë zona argëtimi. Ajo ndodhet 12 km nga Tirana në drejtim të Durrësit. Ndërtimi i Citypark kapi një vlerë rreth 80 milionë eurosh me sipërfaqe ndërtimi prej 111,000 m2 dhe 3,000 vende parkimi.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Keshilli Ministrave in Citypark Albania". Keshilli Ministrave. Arkivuar nga origjinali origjinali më 28 shtator 2011. Marrë më 25 qershor 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Citypark about opening". Citypark. Arkivuar nga origjinali origjinali më 8 korrik 2011. Marrë më 25 qershor 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Gleeds about Citypark Albania". Gleeds. Arkivuar nga origjinali origjinali më 11 korrik 2011. Marrë më 25 qershor 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)