Ciumeghiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ciumeghiu
Komunë
Vendndodhja
Ciumeghiu is located in Rumania
Ciumeghiu
Ciumeghiu

Koordinatat: 46°44′V 21°35′L / 46.733°V 21.583°L / 46.733; 21.583

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 110.28 [1] km2
Popullsia 4499 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417195
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Boiu, Ciumeghiu, Ghiorac

Ciumeghiu është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 4499 banorësh dhe sipërfaqe 110.28 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Boiu, Ciumeghiu, Ghiorac.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)