Ciutadilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ciutadilla
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Ciutadilla.svg
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Urgell
Kryetari i Bashkisë Oscar Martínez Agusti
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17 km2
Lartësia 519 m (m.n.d.)
Popullsia 209 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25341
Faqja Zyrtare ciutadilla.cat


Ciutadilla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. Ciutadilla ka 209 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]