Clacy-et-Thierret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Clacy-et-Thierret
Komunë
noform
Pamje nga Clacy-et-Thierret
Vendndodhja
Clacy-et-Thierret is located in Franca
Clacy-et-Thierret
Clacy-et-Thierret
49°32′40″V 3°34′13″L / 49.544444444444°V 3.5702777777778°L / 49.544444444444; 3.5702777777778Koordinatat: 49°32′40″V 3°34′13″L / 49.544444444444°V 3.5702777777778°L / 49.544444444444; 3.5702777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.21 km2
Popullsia 331 banorë
Dendësia 79 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02196


Clacy-et-Thierret është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Clacy-et-Thierret ka një popullsi prej 331 banorë dhe sipërfaqe 4.21 km², me një dendësi prej 79 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Clacy-et-Thierret – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale