Clara, Fantasiosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Clara, fantasiosa është pjesë filmi nga seriali meksikan, Mujeres asesinas.

Interpretohet nga aktorja Edith Gonzalez, dhe u transmetua me 14 korrik 2009.

Kjo është seria e parë e sezonit të dytë. Flet për një grua Clara, e cila fantazon sikur një fqinje e saj është e dashura e burrit të saj. Ajo fantazon se ajo quhet Beatriz, por ne fakt ajo quhet Marcela dhe nuk ka lidhje fare me burrin e saj. Për këtë arsyje ajo e vret, duke e goditur 64 here me thike. Clara deklarohet si skizofrene dhe vuan denimin e saj ne spitalin psikiatrik.

Interpretojnë[redakto | përpunoni burim]

Edith Gonzalez ... Clara Soler

Ana Layevska ... Marcela Rodríguez

René Casados ... Eduardo

Blanca Sánchez ... Zonja Soler

Silvia Mariscal ... Perla

Moisés Suárez ... Don Chucho

Lilí Brillanti ... Patricia

Carlos Aragón ... Miguel Barrón

Benjamín Islas ... Detektivi

Rosa Maria Bianchi ... Sofía Capellán

Mauricio Castillo ... Forense Gerardo