Claret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Claret
Komunë
noform
Pamje nga Claret
Stema_figura
Vendndodhja
Claret is located in Franca
Claret
Claret
44°22′20″V 5°57′20″L / 44.372222222222°V 5.9555555555556°L / 44.372222222222; 5.9555555555556Koordinatat: 44°22′20″V 5°57′20″L / 44.372222222222°V 5.9555555555556°L / 44.372222222222; 5.9555555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.04 km2
Popullsia 249 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05110
INSEE 04058


Claret është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Claret ka një popullsi prej 249 banorë dhe sipërfaqe 21.04 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Claret (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale