Clarissa, Minnesota

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Clarissa, Minnesota
Anglisht : City of Clarissa
qytet
Vendndodhja
Clarissa, Minnesota is located in SHBA
Clarissa, Minnesota
Clarissa, Minnesota

Koordinatat: 46°7′49″V 94°56′55″P / 46.13028°V 94.94861°P / 46.13028; -94.94861

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Minnesota
Qarku Todd
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.59 km2
 •  tokësore 2.59 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 403 m (m.n.d.)
Popullsia 681 banorë (2010)
Dendësia 262.9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CST-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 56440
Prefiksi 218
Koordinatat 46° 7′ 49″ Veri

94° 56′ 55″ Perëndim

Clarissa, Minnesota (City of Clarissa) është një qytet në qarkun Toddshtetit federal Minnesota, SHBA. Në Clarissa, Minnesota jetojnë 681 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 262.9 banor/km2 (681 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 2.59 km2 (1 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 403 m (1322 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Clarissa, Minnesota – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale