Clint Eastwood

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Clinton Eastwood
ClintEastwoodSept10TIFF.jpg
Clint Eastwood në vitin 2010 Toronto International Film Festival
Informacione personale
Ditëlindja 31 maj 1930
Vendlindja San Francisco, California, SHBA
Bashkëshort(ja) = Maggie Johnson
(1953–1984; divorced)
Dina Eastwood
(1996–present; separated; divorce pending)
Kombësia amerikan

Clint Eastwood ml. (San Francisco, 31 maj 1930), aktor, regjisor dhe producent amerikan.

Bografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jeta e hershme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]