Clint Eastwood

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Clinton Eastwood
ClintEastwoodSept10TIFF.jpg
Clint Eastwood në vitin 2010 Toronto International Film Festival
Emri: Clinton Eastwood, Jr.
Ditëlindja: 31 Maj 1930
Vendlindja: San Francisco, California, SHBA
Bashkëshort(ja): = Maggie Johnson
(1953–1984; divorced)
Dina Eastwood
(1996–present; separated; divorce pending)
Kombësia: amerikan

Clint Eastwood ml. (San Francisco, 31 maj 1930), aktor, regjisor dhe producent amerikan.

Bografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Jeta e hershme[redakto | redakto tekstin burimor]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje te jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Link FA