Coşeşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coşeşti
Komunë
Vendndodhja
Coşeşti is located in Rumania
Coşeşti
Coşeşti

Koordinatat: 45°4′0″V 24°52′0″L / 45.06667°V 24.86667°L / 45.06667; 24.86667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 62.00 [1] km2
Popullsia 5502 [2] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Petreşti, Coşeşti, Păcioiu, Jupâneşti, Leiceşti, Lăpuşani, Priseaca
Koordinatat 45° 4′ 0″ Veri

24° 52′ 0″ Lindje

Coşeşti është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 5502 banorësh dhe sipërfaqe 62.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Petreşti, Coşeşti, Păcioiu, Jupâneşti, Leiceşti, Lăpuşani, Priseaca.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)