Coaña

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coaña
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Coaña is located in Spanjë
Coaña
Coaña

Koordinatat: 43°31′V 6°45′P / 43.517°V 6.750°P / 43.517; -6.750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Eo-Navia
Kryetari i Bashkisë Salvador Méndez Méndez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 65.8 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33795
Faqja Zyrtare www.ayuntamientodecoana.com


Coaña është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Coaña ka 3458 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 65.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]