Cobalt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Cobalt (kthjellim).


Cobalt
—  qytet  —
Pamje nga Cobalt

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Distrikti Timiskaming
Kryebashkiaku André Bélanger
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°23′44″V 79°41′15″P / 47.3956766°V 79.68761444°P / 47.3956766; -79.68761444 (Cobalt)Koordinatat: 47°23′44″V 79°41′15″P / 47.3956766°V 79.68761444°P / 47.3956766; -79.68761444 (Cobalt)
Sipërfaqja 2,11 km2
Popullsia 1.223 banorë 2006
Dendësia 579,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 705
Kodi Postar P0J 1C0
Vendndodhja
Cobalt is located in Kanadaja
Cobalt
Cobalt
www.cobalt.ca

Cobalt është një qytetDistrikti Timiskaming, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 2.11 km² dhe popullsi 1223 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Cobalt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario