Cobeña

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cobeña
Komunë
Stema_figuraBandera de Cobeña.svg
Vendndodhja
Cobeña is located in Spanjë
Cobeña
Cobeña

Koordinatat: 40°34′1″V 3°30′25″P / 40.56694°V 3.50694°P / 40.56694; -3.50694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku
Kryetari i Bashkisë Eugenio González Moya
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.8 km2
Lartësia 675 m (m.n.d.)
Popullsia 6164 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Cuenca del Medio Jarama
Vendasit Cobeñenses
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 34′ 1″ Veri

3° 30′ 25″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-cobena.org


Cobeña është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Madrid, në Madrid. Cobeña ka 6164 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]