Coffman Cove, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coffman Cove, Alaska
Anglisht : Coffman Cove
qytet
Vendndodhja
Coffman Cove, Alaska is located in SHBA Alaska
Coffman Cove, Alaska
Coffman Cove, Alaska

Koordinatat: 56°0′44″V 132°49′44″P / 56.01222°V 132.82889°P / 56.01222; -132.82889

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.5 km2
 •  tokësore 26.9 km2
 •  ujore 11.6 km2
Lartësia 17 m (m.n.d.)
Popullsia 199 banorë (2000)
Të dhëna të tjera
Themelimi 1886
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99918
Prefiksi 907
Koordinatat 56° 0′ 44″ Veri

132° 49′ 44″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.CCAlaska.com

Coffman Cove, Alaska (Coffman Cove) është një qytet i paorganizuar në qark në të shtetin federal Alaska, SHBA. Në Coffman Cove, Alaska jetojnë 199 banorë (2000). Qyteti ka një sipërfaqe prej 38.5 km2 (14.8 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 17 m (56 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coffman Cove, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale