Coingt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coingt
Qytet
Vendndodhja
Coingt is located in Franca
Coingt
Coingt
49°47′35″V 4°05′29″L / 49.793055555556°V 4.0913888888889°L / 49.793055555556; 4.0913888888889Koordinatat: 49°47′35″V 4°05′29″L / 49.793055555556°V 4.0913888888889°L / 49.793055555556; 4.0913888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.31 km2
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02204


Coingt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Coingt ka një popullsi prej 72 banorë dhe sipërfaqe 7.31 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coingt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale