Collbató

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Collbató
Komunë
noform
Sunset at Collbató
Stema_figura
Vendndodhja
Collbató is located in Spanjë
Collbató
Collbató

Koordinatat: 41°34′V 1°50′L / 41.567°V 1.833°L / 41.567; 1.833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.99 km2
Lartësia 388 m (m.n.d.)
Popullsia 2752 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Collbató është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Collbató ka 2752 banorë (2002), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.99 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]