Collongues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Collongues
Komunë
noform
Pamje nga Collongues
Stema_figura
Vendndodhja
Collongues is located in Franca
Collongues
Collongues
43°53′17″V 6°51′47″L / 43.888055555556°V 6.8630555555556°L / 43.888055555556; 6.8630555555556Koordinatat: 43°53′17″V 6°51′47″L / 43.888055555556°V 6.8630555555556°L / 43.888055555556; 6.8630555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.78 km2
Popullsia 105 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06910
INSEE 06045


Collongues është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Collongues ka një popullsi prej 105 banorë dhe sipërfaqe 10.78 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]