Colmenar, Málaga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Colmenar, Málaga
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Colmenar.svg
Vendndodhja
Colmenar, Málaga is located in Spanjë
Colmenar, Málaga
Colmenar, Málaga

Koordinatat: 36°54′19″V 4°20′11″P / 36.90528°V 4.33639°P / 36.90528; -4.33639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Axarquía
Kryetari i Bashkisë Pedro Fernández Palomo (PSOE)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66 km2
Popullsia 3681 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Colmenarenses or Tinajeros
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 36° 54′ 19″ Veri

4° 20′ 11″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.colmenar.es


Colmenar, Málaga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Axarquía, të provincës Málaga, në Andalusia. Colmenar, Málaga ka 3681 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]