Commerzbank Tower

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Commerzbank Tower

Commerzbank Tower (Commerzbank kulla) është ndërtesa më e lartë në Frankfurt mbi Main. Ndërtimi i saj filloi më 1994 dhe përfundoi më 1997. Commerzbank Tower është 259 metra e lartë dhe ka 65 kate.

Commons-logo.svg         Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: Commerzbank Tower