Condé-lès-Autry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Condé-lès-Autry
Komunë
noform
Pamje nga Condé-lès-Autry
Vendndodhja
Condé-lès-Autry is located in Franca
Condé-lès-Autry
Condé-lès-Autry
49°15′06″V 4°51′16″L / 49.251666666667°V 4.8544444444444°L / 49.251666666667; 4.8544444444444Koordinatat: 49°15′06″V 4°51′16″L / 49.251666666667°V 4.8544444444444°L / 49.251666666667; 4.8544444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.97 km2
Popullsia 78 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08128


Condé-lès-Autry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Condé-lès-Autry ka një popullsi prej 78 banorë dhe sipërfaqe 7.97 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Condé-lès-Autry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale