Constantí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Constantí
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Constantí.svg
Vendndodhja
Constantí is located in Spanjë
Constantí
Constantí

Koordinatat: 41°9′20″V 1°12′50″L / 41.15556°V 1.21389°L / 41.15556; 1.21389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.94 km2
Lartësia 87 m (m.n.d.)
Popullsia 6592 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Constantinencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43120
Koordinatat 41° 9′ 20″ Veri

1° 12′ 50″ Lindje


Constantí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. Constantí ka 6592 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.94 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]