Corçà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Corçà
Komunë
Vendndodhja
Corçà is located in Spanjë
Corçà
Corçà

Koordinatat: 41°59′14″V 3°0′54″L / 41.98722°V 3.01500°L / 41.98722; 3.01500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.31 km2
Popullsia 1317 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 59′ 14″ Veri

3° 0′ 54″ Lindje


Corçà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Corçà ka 1317 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.31 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Corçà – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale