Corbins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Corbins
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Corbins is located in Spanjë
Corbins
Corbins

Koordinatat: 41°41′V 0°42′L / 41.683°V 0.700°L / 41.683; 0.700

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Kryetari i Bashkisë Gonçal Serrate i Cunill
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.27 km2
Lartësia 211 m (m.n.d.)
Popullsia 1340 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Corbinenc, corbinenca
Zona Kohore UTC+1


Corbins është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Katalonia. Corbins ka 1340 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.27 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Corbins – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale