Corlier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Corlier
Komunë
noform
Pamje nga Corlier
Stema_figura
Vendndodhja
Corlier is located in Franca
Corlier
Corlier
46°01′49″V 5°29′57″L / 46.030277777778°V 5.4991666666667°L / 46.030277777778; 5.4991666666667Koordinatat: 46°01′49″V 5°29′57″L / 46.030277777778°V 5.4991666666667°L / 46.030277777778; 5.4991666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.45 km2
Popullsia 116 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01110
INSEE 01121


Corlier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Corlier ka një popullsi prej 116 banorë dhe sipërfaqe 5.45 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]