Cornellà del Terri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cornellà del Terri
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Cornellà del Terri.svg
Vendndodhja
Cornellà del Terri is located in Spanjë
Cornellà del Terri
Cornellà del Terri

Koordinatat: 42°5′19″V 2°48′56″L / 42.08861°V 2.81556°L / 42.08861; 2.81556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Pla de l'Estany
Kryetari i Bashkisë Pere Vilà i Ferrer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.8 km2
Lartësia 96 m (m.n.d.)
Popullsia 2,233 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit cornellense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17844
Koordinatat 42° 5′ 19″ Veri

2° 48′ 56″ Lindje

Faqja Zyrtare www.cornelladelterri.cat


Cornellà del Terri është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla de l'Estany, të provincës Girona, në Katalonia. Cornellà del Terri ka 2,233 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]