Cornwall (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Cornwall (kthjellim).


Cornwall
—  qytet  —
flamuri_figura
Pamje nga Cornwall (Ontario)

Qendra e qytetit Cornwall

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Kontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°00′50″V 74°44′24″P / 45.0139°V 74.74°P / 45.0139; -74.74 (Cornwall)Koordinatat: 45°00′50″V 74°44′24″P / 45.0139°V 74.74°P / 45.0139; -74.74 (Cornwall)
Lartësia 64 m (m.n.d)
Sipërfaqja 61,52 km2
Popullsia 46.340 banorë 2011
Dendësia 753,25 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 613, 343
Kodi Postar K6H, K6J
Vendndodhja
Cornwall is located in Kanadaja
Cornwall
Cornwall
www.cornwall.ca/

Cornwall është një qytetKontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 61.52 km² dhe popullsi 46340 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario