Cortes de Pallás

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cortes de Pallás
Komunë
noform
Vendndodhja
Cortes de Pallás is located in Spanjë
Cortes de Pallás
Cortes de Pallás

Koordinatat: 39°14′35″V 0°56′33″P / 39.24306°V 0.94250°P / 39.24306; -0.94250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Valle de Cofrentes
Kryetari i Bashkisë Alberto Sáez (2003)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 234.63 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 974 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cortesano, na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46199
Koordinatat 39° 14′ 35″ Veri

0° 56′ 33″ Perëndim

Faqja Zyrtare personal.telefonica.terra.es/web/cp/


Cortes de Pallás është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle de Cofrentes, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Cortes de Pallás ka 974 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 234.63 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]