Corvera de Toranzo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Corvera de Toranzo
Komunë
Vendndodhja
Corvera de Toranzo is located in Spanjë
Corvera de Toranzo
Corvera de Toranzo

Koordinatat: 43°12′37″V 3°56′14″P / 43.21028°V 3.93722°P / 43.21028; -3.93722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Valles Pasiegos
Kryetari i Bashkisë José Manuel Martínez Penagos (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.48 km2
Lartësia 168 m (m.n.d.)
Popullsia 2202 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39699
Koordinatat 43° 12′ 37″ Veri

3° 56′ 14″ Perëndim


Corvera de Toranzo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valles Pasiegos, të provincës Cantabria, në Cantabria. Corvera de Toranzo ka 2202 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 49.48 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]