Coucouron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coucouron
Komunë
noform
Pamje nga Coucouron
Stema_figura
Vendndodhja
Coucouron is located in Franca
Coucouron
Coucouron
44°48′13″V 3°58′16″L / 44.803611111111°V 3.9711111111111°L / 44.803611111111; 3.9711111111111Koordinatat: 44°48′13″V 3°58′16″L / 44.803611111111°V 3.9711111111111°L / 44.803611111111; 3.9711111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.89 km2
Popullsia 867 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07470
INSEE 07071
Faqja Zyrtare http://www.coucouron.com


Coucouron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Coucouron ka një popullsi prej 867 banorë dhe sipërfaqe 23.89 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coucouron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale