Coulommes-et-Marqueny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coulommes-et-Marqueny
Komunë
noform
Pamje nga Coulommes-et-Marqueny
Vendndodhja
Coulommes-et-Marqueny is located in Franca
Coulommes-et-Marqueny
Coulommes-et-Marqueny
49°26′06″V 4°34′46″L / 49.435°V 4.5794444444444°L / 49.435; 4.5794444444444Koordinatat: 49°26′06″V 4°34′46″L / 49.435°V 4.5794444444444°L / 49.435; 4.5794444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.99 km2
Popullsia 92 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08134


Coulommes-et-Marqueny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Coulommes-et-Marqueny ka një popullsi prej 92 banorë dhe sipërfaqe 11.99 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coulommes-et-Marqueny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale