Courcelles-sur-Vesle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Courcelles-sur-Vesle
Komunë
Vendndodhja
Courcelles-sur-Vesle is located in Franca
Courcelles-sur-Vesle
Courcelles-sur-Vesle
49°20′17″V 3°34′19″L / 49.338055555556°V 3.5719444444444°L / 49.338055555556; 3.5719444444444Koordinatat: 49°20′17″V 3°34′19″L / 49.338055555556°V 3.5719444444444°L / 49.338055555556; 3.5719444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.81 km2
Popullsia 365 banorë
Dendësia 41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02224
Faqja Zyrtare http://www.cartesfrance.fr/carte-france-ville/02224_Courcelles-sur-Vesle.html


Courcelles-sur-Vesle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Courcelles-sur-Vesle ka një popullsi prej 365 banorë dhe sipërfaqe 8.81 km², me një dendësi prej 41 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]