Courchamps, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Courchamps
Komunë
noform
Pamje nga Courchamps
Vendndodhja
Courchamps is located in Franca
Courchamps
Courchamps
49°06′48″V 3°15′54″L / 49.113333333333°V 3.265°L / 49.113333333333; 3.265Koordinatat: 49°06′48″V 3°15′54″L / 49.113333333333°V 3.265°L / 49.113333333333; 3.265
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.72 km2
Popullsia 97 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02810
INSEE 02225


Courchamps është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Courchamps ka një popullsi prej 97 banorë dhe sipërfaqe 2.72 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Courchamps (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale