Coursegoules

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coursegoules
Komunë
noform
Pamje nga Coursegoules
Stema_figura
Vendndodhja
Coursegoules is located in Franca
Coursegoules
Coursegoules
43°47′36″V 7°02′38″L / 43.793333333333°V 7.0438888888889°L / 43.793333333333; 7.0438888888889Koordinatat: 43°47′36″V 7°02′38″L / 43.793333333333°V 7.0438888888889°L / 43.793333333333; 7.0438888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.98 km2
Popullsia 510 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06140
INSEE 06050
Faqja Zyrtare http://www.coursegoules.net


Coursegoules është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Coursegoules ka një popullsi prej 510 banorë dhe sipërfaqe 40.98 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coursegoules – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale