Courtrizy-et-Fussigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Courtrizy-et-Fussigny
Komunë
noform
Pamje nga Courtrizy-et-Fussigny
Vendndodhja
Courtrizy-et-Fussigny is located in Franca
Courtrizy-et-Fussigny
Courtrizy-et-Fussigny
49°31′12″V 3°47′17″L / 49.52°V 3.7880555555556°L / 49.52; 3.7880555555556Koordinatat: 49°31′12″V 3°47′17″L / 49.52°V 3.7880555555556°L / 49.52; 3.7880555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.22 km2
Popullsia 63 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02820
INSEE 02229


Courtrizy-et-Fussigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Courtrizy-et-Fussigny ka një popullsi prej 63 banorë dhe sipërfaqe 4.22 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Courtrizy-et-Fussigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale