Coutansouze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coutansouze
Komunë
noform
Pamje nga Coutansouze
Vendndodhja
Coutansouze is located in Franca
Coutansouze
Coutansouze
46°13′06″V 3°00′38″L / 46.218333333333°V 3.0105555555556°L / 46.218333333333; 3.0105555555556Koordinatat: 46°13′06″V 3°00′38″L / 46.218333333333°V 3.0105555555556°L / 46.218333333333; 3.0105555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.42 km2
Popullsia 133 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03330
INSEE 03089


Coutansouze është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Coutansouze ka një popullsi prej 133 banorë dhe sipërfaqe 13.42 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coutansouze – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale