Jump to content

Coye-la-Forêt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
KwaForest
Coye-la-Forêt
Pamje ajrore e kështjellës dhe qendrës së qytetit
Pamje ajrore e kështjellës dhe qendrës së qytetit
Stema KwaForest
VendiFranca
RajoniHauts-de-France
DepartamentiOise
QarkuSenlis
KantoniChantilly
NdërkomunalitetAire cantilienne
Qeveria
 • Kryetari (2020–2026) François Deshayes[1]
Sipërfaqja
1
6.960 km2 (2.687 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2020)
3.972
 • Dendësia570/km2 (1,500/sq mi)
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
60172 /60580
Lartësia31–126 m (102–413 ft)
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

Coye-la-Forêt ( shqiptimi frëngjisht: [kwa la fɔʁɛ]; Shqip: KwaForesti) është një komunëdepartamentin OiseFrancën veriore.

  1. ^ "Répertoire national des élus: les maires" (në frëngjisht). data.gouv.fr, Plateforme ouverte des données publiques françaises. 13 shtator 2022.