Crécy-sur-Serre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Crécy-sur-Serre
Komunë
noform
Pamje nga Crécy-sur-Serre
Stema_figura
Vendndodhja
Crécy-sur-Serre is located in Franca
Crécy-sur-Serre
Crécy-sur-Serre
49°41′49″V 3°37′21″L / 49.696944444444°V 3.6225°L / 49.696944444444; 3.6225Koordinatat: 49°41′49″V 3°37′21″L / 49.696944444444°V 3.6225°L / 49.696944444444; 3.6225
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.9 km2
Popullsia 1485 banorë
Dendësia 83 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02237


Crécy-sur-Serre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Crécy-sur-Serre ka një popullsi prej 1485 banorë dhe sipërfaqe 17.9 km², me një dendësi prej 83 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Crécy-sur-Serre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale