Cramaille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cramaille
Komunë
noform
Pamje nga Cramaille
Vendndodhja
Cramaille is located in Franca
Cramaille
Cramaille
49°13′46″V 3°27′17″L / 49.229444444444°V 3.4547222222222°L / 49.229444444444; 3.4547222222222Koordinatat: 49°13′46″V 3°27′17″L / 49.229444444444°V 3.4547222222222°L / 49.229444444444; 3.4547222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.12 km2
Popullsia 130 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02233


Cramaille është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cramaille ka një popullsi prej 130 banorë dhe sipërfaqe 8.12 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cramaille – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale