Craonnelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Craonnelle
Komunë
noform
Pamje nga Craonnelle
Vendndodhja
Craonnelle is located in Franca
Craonnelle
Craonnelle
49°25′52″V 3°46′14″L / 49.431111111111°V 3.7705555555556°L / 49.431111111111; 3.7705555555556Koordinatat: 49°25′52″V 3°46′14″L / 49.431111111111°V 3.7705555555556°L / 49.431111111111; 3.7705555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.91 km2
Popullsia 111 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02235


Craonnelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Craonnelle ka një popullsi prej 111 banorë dhe sipërfaqe 5.91 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Craonnelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale